علم تمرین

3 راه برای افزایش قدرت انگشت های دست

مقاله افزایش قدرت انگشت های دست - 6fit

قدرت نگه داشتن و گرفتن اجسام در دست و یا همان قدرت انگشت های دست، هنگام جلوگیری از آسیب دیدگی و افزایش عملکرد کلی ورزشی مهم است.

چه یک ورزشکار مبتدی یا یک کهنه کار با تجربه در باشگاه باشید، احتمالاً در یک نقطه یا نقطه دیگر به دلیل ناتوانی در چنگال (همون انگشت های دست خودمون) خود با ورزش مشکل داشته اید. این یک تجربه متواضعانه است – برداشتن هالتر که به سرعت سعی می کند از دست شما فرار کند، یا آویزان شدن دمبل از دستان شما و تحمل فشار فقط برای اینکه در چند تکرار آخر خود بمانید. در ادامه راه های افزایش قدرت انگشت های دست را به شما خواهیم گفت.

اگرچه گاهی دلسرد کننده است، اما نمی توان به اندازه کافی بر آن تاکید کرد: از تمرینات یا وزنه ها صرفاً به این دلیل که انگشتان دست شما را به چالش می کشند دوری نکنید. تحمل این ناراحتی ارزشش را دارد. چندین مطالعه کاهش خطر پیامدهای منفی سلامت و بهبود عملکرد شناختی را در افراد مسن با قدرت نگه داشتن اجسام، خوب نسبت به هنجارهای جمعیت نشان داده‌اند. در واقع، قدرت گرفتن یا نگه داشتن برتر در جمعیت‌های مسن با خطر پایین افتادن و بستری شدن در بیمارستان، تراکم استخوان بالا و کاهش آهسته‌تر شناختی چندین سال پس از آخرین نمونه «تمرین» قدرت نگه داشتن مرتبط است.

افزایش قدرت انگشت های دست - 6fit

افزایش قدرت انگشت های دست – 6fit

با این اوصاف، در اینجا چند نکته برای افزایش قدرت انگشت های دست در باشگاه برای مشاهده دستاوردهای هم اکنون و بعداً آورده شده است:

  1. نگه داشتن وزنه. این تمرین به شما این امکان را می دهد که بارهای بسیار سنگین را بدون به چالش کشیدن قدرت بالای بدن خود به روشی غیر منطقی نگه دارید. این تمرین از مهمترین تمرینها برای افزایش قدرت انگشت های دست است. این حرکت را حتما در برنامه تمرینی خود جای دهید.
  2. تا زمانی که می توانید در ددلیفت های سنگین از یک گیره سنتی و دو طرفه استفاده کنید. گاهی اوقات، این تمرینات به سرعت قدرت گرفتن شما را به چالش می کشد. به جای اینکه به محض شروع ست های کار خود به بالاترین سطح خود برسید، تا جایی که ممکن است از گیره دوبل استفاده کنید تا توانایی خود را در نگه داشتن میله به چالش بکشید. سپس، زمانی که دیگر نمی‌توانید یک ست کامل را با آن دستگیره کامل کنید، آن را تغییر دهید. در این تمرینات به اهمیت افزایش قدرت انگشت های دست پی خواهید برد.
  3. گاهی اوقات از دستگیره های کلفت، مقاومت حوله ای یا میله های ضخیم استفاده کنید. گاهی اوقات، کار زیاد با انگشتان دست می‌تواند باعث تحریک آرنج شود، به‌ویژه در افرادی که کارهای زیادی در قسمت بالاتنه در محل کار خود انجام می‌دهند، یا در جمعیت‌های ورزشی که از حرکات بالای سر در ورزش استفاده می‌کنند.گرفتن سطوح کلفت روی دمبل ها یا هالترها، حوله ها و سایر تجهیزات جایگزین راه های عالی برای باز کردن انگشتانتان است و در عین حال قدرت گرفتن شما را نیز به چالش می کشد. بااین تکنیک علاوه بر افزایش قدرت انگشت های دست به فشار بیشتر بر عضلات هدف خود کمک کرده اید مثلا در جلوبازو دمبل.

چه اکنون در حال تلاش برای قوی‌تر شدن باشید یا مطمئن شوید که در اواخر زندگی انعطاف‌پذیر باقی می‌مانید، تمرین قدرت نگه داشتن مستقیم و غیرمستقیم راهی عالی برای استفاده از حرکاتی است که احتمالاً قبلاً انجام می‌دهید. بنابراین، آن دمبل های سنگین را به صورت خیره کننده ضربه بزنید. مغز و بدن شما از شما تشکر خواهند کرد! پس افزایش قدرت انگشت های دست را فراموش نکنید.

امتیازدهی به این مطلب-1رای - 4
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها