سلامتی و لایف استایل

اهمیت روز استراحت و نحوه انجام صحیح آنها

اهمیت روز استراحت و نکات مهم آن برای اجرا - 6fit

به عضلات خود زمان لازم را برای رشد بدهید، با ما همراه باشید تا اهمیت روز استراحت و نحوه انجام صحیح آنها را به شما بیاموزیم.

پیشرفت های تمرینی در نتیجه دو محرک متضاد، اما به همان اندازه مهم رخ می دهد: شدت اضافه بار، استراحت و ریکاوری. بدون دومی، بدن ممکن است کاهش عملکرد را تجربه کند که می تواند از چند روز تا چند هفته ادامه یابد.

سه روش مختلف برای طبقه بندی این کاهش عملکرد وجود دارد:

بیش از حد عملکردی افت کوتاه مدت عملکرد (تا دو هفته) و به دنبال آن یک اثر ابر جبرانی یا بهبود قابل توجه عملکرد و سازگاری را توصیف می کند.

بیش از حد غیر عملکردی در یک جدول زمانی کمی طولانی‌تر، تا چهار هفته رخ می‌دهد، و با یک جبران فوق‌العاده در عملکرد یا انطباق دنبال نمی‌شود.

سندرم بیش تمرینی شدیدترین حالت این پدیده است که بیش از چهار هفته طول می کشد و می تواند چندین ماه طول بکشد.

روزهای استراحت یک راه عالی برای اطمینان از اینکه بدن خود را به آنچه که برای بازیابی و سازگاری نیاز دارد می دهید. اگر نگران “از دست دادن” دستاوردها هستید، چند کار وجود دارد که می توانید برای ارزیابی میزان بهبودی خود انجام دهید.

اهمیت روز استراحت: خواب

کیفیت خواب فاکتور مهمی است که باید در هنگام جستجوی سازگاری عضلانی و عملکرد بالا مورد توجه قرار گیرد. وقتی صحبت از ماهیچه های لاغر به میان می آید، خواب ناکافی REM (پنج ساعت یا کمتر) می تواند منجر به افزایش کورتیزول و کاهش قابل توجه سطح تستوسترون پس از تنها یک هفته شود.

این تغییرات نه تنها تأثیر مستقیمی بر خلق و خو، تمرکز، استرس و میل جنسی دارد، بلکه منجر به تغییرات منفی در توده عضلانی، قدرت عضلانی، تراکم استخوان و غیره می شود. خواب یکی از نادیده گرفته‌ شده‌ ترین تقویت‌ کننده‌ های عملکردی است که وجود دارد و مکانی عالی برای شروع هنگام بررسی عادات خود برای بهبودی است. در مورد تاثیر خواب بر رشد عضلانی بیشتر بخوانید.

اهمیت روز استراحت - 6fit

اهمیت روز استراحت – 6fit

اهمیت روز استراحت: فشار خون و ضربان قلب در حالت استراحت

یکی از مشخصه های سندرم تمرین بیش از حد، افزایش ضربان قلب و فشار خون در حالت استراحت است. نظارت بر این علائم حیاتی اکنون بیش از هر زمان دیگری آسان‌تر است و عادت کردن به آن در روز استراحت راهی عالی برای مراقبت از میزان بهبودی شما در هفته در هفته است.

اگر افزایش قابل توجهی در هر دوی این اقدامات را تجربه کردید، استراحت بیشتر، ارزیابی خواب خود یا مشورت با پزشک را در نظر بگیرید.

اهمیت روز استراحت: تغذیه

اگر در حال خواندن این مقاله هستید، به احتمال زیاد در تغذیه و سوخت‌گیری خود کنترل خوبی دارید. با این حال، اگر شروع به احساس خستگی می کنید و افت قابل توجهی در انرژی و عملکرد دارید، ارزش بررسی کردن را دارد. یک اشتباه رایج در هنگام تمرین با کمبود کالری، مصرف کم پروتئین است که منجر به سنتز ناکافی پروتئین عضلانی می شود.

اساساً، این بدان معنی است که عضلات بدون ابزار مناسب برای سازگاری آسیب دیده و شکسته می شوند.

نتیجه
بدن انسان قادر به انجام برخی چیزهای باورنکردنی است، اما در نهایت یکی از این قابلیت ها این است که اگر بیش از حد از آن خواسته شود، خود را خاموش می کند (یک مکانیسم حفظ خود). با فعال بودن در بهبودی خود از وادار کردن آن به این وضعیت اجتناب کنید.

روزهای استراحت شما مستحق مراقبت و توجه مشابه تمرین شما هستند، بنابراین آنها را در تقویم تمرینی خود بگنجانید، به خوبی از آنها استفاده کنید و ببینید که دستاوردهای شما همچنان ادامه دارد!

پس از اهمیت روز استراحت غافل نشوید!

به این مطلب چه امتیازی میدین؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها