سلامتی و لایف استایل

تاثیر خواب بر رشد عضلانی + تکنیک های مخفی

مقاله تاثیر خواب بر رشد عضلانی - 6fit

چگونه خواب می تواند عضله سازی شما را بهبود بخشد؟ در این مطلب قصد داریم به اهمیت تاثیر خواب بر رشد عضلانی و عضلات بپردازیم. اگر میخواهید برنامه تمرینی و رژیم غذایی شما بیشترین بازدهی را داشته باشد از این مورد غافل نشوید

علم و خواب

برای به حداکثر رساندن رشد عضلانی خارج از باشگاه، باید غذا بخوریم و استراحت کنیم. خواب بخشی طبیعی از ریتم شبانه روزی ما است. ما به همان اندازه که ماهیچه‌های ما در بین ست‌های تمرینی به استراحت نیاز دارند، در بین روزها به استراحت نیاز داریم، زیرا خواب مطلوب می‌تواند باعث بهبود زیادی در ریکاوری عضلات و عملکرد شناختی شود.

کم خوابی با کاهش عملکرد تمرینات قدرتی همراه بوده است، با یک مطالعه اختلالاتی که در حرکات ترکیبی دارد را نشان می دهد. اگر حرکات ترکیبی غالب بر قدرت در اولویت برنامه تمرینی شما هستند، باید بخوابید. پس تاثیر خواب بر رشد عضلانی یک امر غیر قابل انکار است.

رشد عضلانی یک شبه

در طول خواب، بدن ما به حالت ناشتا تغییر می کند. فرض بر این است که بدن ما در این زمان کاتابولیز می‌کند، اما این کاملاً درست نیست. از آنجایی که ضربان قلب ما در طول خواب کاهش می یابد، آنقدر که فکر می کنیم انرژی مصرف نمی کنیم.

در عوض، برای سیر ماندن به انرژی از پیش ذخیره شده، که به عنوان چربی نیز شناخته می شود، متکی است. اگر می خواهید عضلات را در طول شب افزایش دهید، به آنچه قبل از خواب می خورید نگاه کنید. این می تواند به بهبود سنتز پروتئین ماهیچه ای در طول شب کمک کند.

تاثیر خواب بر رشد عضلانی - 6fit

تاثیر خواب بر رشد عضلانی – 6fit

مصرف پروتئین در اواخر شب می تواند به افزایش توده عضلانی در طول شب کمک کند. سنتز پروتئین ماهیچه ای در طول خواب اتفاق می افتد. در حالی که بدن در حال استراحت از یک روز کاری است، از این زمان برای ترمیم بدن استفاده می کند. بازیابی هورمون های رشد را می توان با اسیدهای آمینه بهبود بخشید. این میتواند تاثیر خواب بر رشد عضلانی را چند برابر کند.

گزینه های غذایی کامل مانند گوشت بدون چربی و لبنیات بدون چربی حاوی مشخصات بالایی از این بلوک های عضله ساز هستند. در مورد مکمل ها (حیوانی و گیاهی)، برچسب های غذایی آنها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آمینو اسیدهای ضروری را دارند.

گنجاندن این مواد مغذی در وعده شام یا مکمل‌های شبانه، مواد زیادی را در اختیار بدن شما قرار می‌دهد تا آنطور که نیاز دارد، خود را ترمیم کند.

کربوهیدرات در شب؟

کربوهیدرات ها در سنتز پروتئین ماهیچه ای در طول شب نیز نقش دارند. این غذاها از انسولین برای ارسال تریپتوفان و اسیدهای آمینه به سمت مغز استفاده می کنند. تریپتوفان یک پیش ساز برای سروتونین، یک القا کننده خواب ضروری است. با این حال، ترکیب این کربوهیدرات ها با پروتئین مهم است، در غیر این صورت ممکن است تریپتوفان فعال نشود.

این ترکیب همچنین می تواند کورتیزول را در شب افزایش دهد که استرس و ترمیم بافت را حفظ می کند. پس برای بهتر و بیشتر شدن تاثیر خواب بر رشد عضلانی این مورد را رعایت کنید.

اهمیت و تاثیر خواب بر رشد عضلانی

خواب مهمترین بخش ریکاوری عضلات است که به بدن و ذهن اجازه خنک شدن و حفظ سلامتی خود را می دهد. در مورد عضله سازی، خواب به اندازه ورزش و رژیم غذایی مهم است. چیزی که می خوریم می تواند راه بهبودی ما را در یک شب تغییر دهد، اما چیزهای بیشتری از این وجود دارد.

قرار گرفتن در معرض نور می تواند بر ریتم خواب تأثیر بگذارد. نورهای کم نور و زمان کمتر از صفحه نمایش می تواند به افزایش سطح سروتونین کمک کند. ویتامین هایی که می توانند کیفیت خواب را بهبود بخشند ویتامین D و امگا 3 هستند.

خواب تمرینی است که می توانیم هر روز آن را تغییر دهیم و می تواند بر عملکرد فردای ما تأثیر بگذارد.

امتیازدهی به این مطلب-1رای - 4
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها