علم تغذیه, علم تمرین

7 مورد از دلایل نداشتن چربی سوزی

مقاله دلایل نداشتن چربی سوزی - 6fit

از دلایل نداشتن چربی سوزی چه میدانید؟ در نبرد برای کاهش وزن، هر یک از این اشتباهات رایج می تواند خنثی کننده شما باشد. آیا به هر کالری دریافتی خود توجه کرده اید و تمام چیزهایی را که بیشتر از همه دوست دارید بخورید را از خود دریغ کرده اید – و هنوز هیچ نتیجه ای نمی بینید؟ اگر رژیم گرفته‌اید و برنامه‌تان را کامل دنبال کرده‌اید، اما آنچه میخواستید را ندیده‌اید، وقت آن است که نگاه دقیق‌تری به رویکرد خود بیندازید.

گاهی اوقات مسائل کوچکی که در طول مسیر به وجود می‌آیند، اگر فوراً با آن‌ها مقابله نکنید، می‌توانند به مشکلات بزرگی تبدیل شوند. آیا هر یک از مسائل زیر رژیم غذایی شما را تغییر می دهد؟ اگر چنین است، آنها را صاف کنید تا بتوانید نتایج مورد نظر خود را ببینید. در این مقاله میخواهیم به دلایل نداشتن چربی سوزی اشاره کنیم، باما همراه باشید.

1. شما برای مدت طولانی رژیم گرفته اید

اولین مورد از دلایل نداشتن چربی سوزی این است.

آخرین باری که بعد از غذا با احساس رضایت واقعی از پشت میز بلند شده و رفتید چه زمانی بود؟ اگر همیشه آن احساس گرسنگی را دارید، چیزی باید تغییر کند.

اولین دلیلی که ممکن است آنطور که انتظارش را داشتید چربی نمی سوزانید، ممکن است این باشد که مدت زیادی رژیم گرفته اید. رژیم غذایی طولانی مدت می تواند شما را در یک وضعیت کم کالری قرار دهد. این حالت گرسنگی متابولیسم شما را کند می کند. مطمئناً کالری کمتری مصرف می کنید، اما در عین حال کمتر نیز می سوزانید، به این معنی که هیچ پیشرفتی ندارید.

اگر به نظر شما شبیه است، کمی استراحت کنید. به طور جدی! از یک نفس راحت کشیدن به مدت 2 تا 4 هفته نترسید و نگران کالری دریافتی در مقابل کالری دریافتی نباشید. شما فقط یک قدم به عقب بر می دارید تا بتوانید در دراز مدت نتایج را مشاهده کنید. پس از دلایل نداشتن چربی سوزی میتوان به این مورد اشاره کرد.

دلایل نداشتن چربی سوزی - 6fit

دلایل نداشتن چربی سوزی – 6fit

2. اندازه گیری را از وعده های غذایی خود فراموش کرده اید

شاید شایع‌ترین دلیلی که افراد وزن کم نمی‌کنند این است که غذای خود را به درستی اندازه نمی‌گیرند.

شما در حال آماده کردن میان وعده شبانه قبل از خواب هستید. قاشق خود را داخل شیشه کره بادام زمینی می‌چسبانید و بطور سخاوتمندانه ماست یونانی خود را مصرف میکنید. اما صبر کن چقدر کره بادام زمینی روی آن قاشق بود؟ اگر تخمین زده اید که حدود یک قاشق غذاخوری باشد، اما به دو قاشق غذاخوری نزدیک تر است، فقط 80-100 کالری به رژیم غذایی خود اضافه کرده اید. و شما تعجب می کنید که چرا رژیم غذایی شما کار نمی کند!

کره بادام زمینی مثال خوبی است زیرا کالری آن متراکم است و معمولاً برای کمی تمیز کردن آن از قاشق های اندازه گیری خارج نمی شوید. همین اشتباه را با سایر غذاهای پرکالری مانند استیک، ماهی قزل آلا، ماکارونی یا آجیل مرتکب شوید، و به راحتی می توانید متوجه شوید که چرا به نظر می رسد وزنتان تکان نمیخورد و باقی می ماند. از دیگر دلایل نداشتن چربی سوزی همین مورد است.

3. در تعطیلات آخر هفته برنامه خود را از دست می دهید

چند بار شنیده اید که فردی بگوید که به رژیم غذایی خود وفادار است … در طول هفته؟ آخر هفته بیایید، همین رژیم گیرندگان سختگیر از واگن سقوط می کنند – به سختی. آخر هفته تقریبا 30 درصد از کل هفته شما را تشکیل می دهد. اگر فقط 70 درصد مواقع رژیم غذایی خود را دنبال می کنید، جای تعجب نیست که ضررهایی را که دنبال می کنید، مشاهده نمی کنید.

وقتی صحبت از درصد به میان می آید، به جای آن قانون 90/10 را امتحان کنید: 90 درصد مواقع از رژیم غذایی خود پیروی کنید، سپس استراحت کنید و برای 10 درصد باقیمانده سرگرم شوید. این یک قانون عالی برای پیروی است. این به شما امکان می دهد کمی زیاده روی کنید، اما به شما کمک می کند عمدتاً در مسیر درست بمانید.

شما نمی بینید که افرادی از قانون 70/30 پیروی می کنند زیرا صرف 30 درصد از زمان خود برای نادیده گرفتن رژیم غذایی و “تفریح” هرگز نتیجه ای نخواهد داشت. در مورد اینکه چقدر برنامه رژیم غذایی خود را دقیقا دنبال می کنید، با خود واقعی باشید. این کافی نیست که فقط در طول هفته آن را دنبال کنید. آخر هفته ها هم حساب می شود. از دیگر موارد هفتگانه دلایل نداشتن چربی سوزی این مورد است.

4. در حین ادامه برنامه خود را تنظیم نمی کنید

چهارمین مورد از دلایل نداشتن چربی سوزی این مورد است!

مردم همچنین نمی توانند نتایج را ببینند زیرا برنامه خود را با پیشرفت تنظیم نمی کنند. آنها برنامه غذایی خود را شروع می کنند، نتایج عالی را می بینند، و فقط همان کاری را که در ابتدا انجام می دادند، ادامه می دهند و انتظار دارند نتایج مشابه بیشتری به دنبال داشته باشند. متأسفانه، همیشه اینطور کار نمی کند. بدن شما در پاسخ به برنامه شما تغییر می کند، بنابراین برنامه شما نیز باید تغییر کند.

هرچه لاغرتر باشید، بدن شما بیشتر می خواهد به حالت گرسنگی بچرخد و در مصرف سوخت صرفه جویی کند. همانطور که به نظر می رسد غیرقابل تصور است، مصرف کربوهیدرات بیشتر می تواند به شما در جلوگیری از این واکنش کمک کند. افزایش مصرف کربوهیدرات همچنین می تواند حساسیت به انسولین و ترشح هورمون لپتین را که به حفظ وزن بدن کمک می کند، بهینه کند.

دلایل عدم چربی سوزی - 6fit

دلایل عدم چربی سوزی – 6fit

5. برای سوزاندن کالری به باشگاه می روید

باوری غلط که میتوان به شایع ترین مورد از دلایل نداشتن چربی سوزی اشاره کرد.

برای کاهش وزن، باید سخت تمرین کنید، درست است؟ هیچ ایرادی ندارد که فقط با هدف سوزاندن کالری به باشگاه بروید—مگر اینکه بیش از حد روی این شاخص متمرکز شوید. اگر فقط می‌خواهید کالری بسوزانید، به احتمال زیاد در تمام مدت از دستگاه‌های کاردیو استفاده می‌کنید، زیرا این دستگاه‌ها یک عدد کالری سوزانده را نشان می‌دهند و ردیابی پیشرفت شما را آسان می‌کنند.

هالتر چنین اعداد کالری را ارائه نمی دهد، حتی اگر بلند کردن می تواند مهم ترین تغییرات را در بدن شما ایجاد کند. لیفتینگ نه تنها به چربی سوزی کلی کمک می کند، بلکه به تغییر شکل بدن شما نیز کمک می کند.

به همین دلیل است که حداقل 70 درصد از تمرین شما باید صرف وزنه زدن شود. تمرینات کاردیو عالی هستند، اما باید به عنوان مهره ای روی کیک باشند، چیزی برای بهبود نتایج حاصل از تمرینات قدرتی. برای اینکه خود را در کمبود کالری قرار دهید، تنها به ورزش کاردیو تکیه نکنید.

برای بهترین نتیجه، تمرینات ورزشی خود را پشت سر هم قرار دهید و تا حد امکان کمتر در بین آنها استراحت کنید. مطالعه‌ای که در مجله تحقیقات قدرت و حالت‌سازی منتشر شده است، نشان می‌دهد که تمرینات با استراحت کم کالری سوزی بعد از تمرین را بیشتر از تمرینات معمولی افزایش می‌دهد. پس میتوان گفت از دیگر دلایل نداشتن چربی سوزی همین مورد است.

6. تمرینات شما را به داخل زمین می برد

وقتی به ورزشگاه می‌روید، ممکن است فکر کنید که رکاب زدن روی فلز چیز خوبی است. کار سخت در باشگاه به خودی خود بد نیست، اما مراقب باشید که این خروجی حداکثر انرژی چگونه بر 23 ساعت دیگر روز شما تأثیر می گذارد.

بسیاری از افراد، به ویژه آنهایی که شروع به تمرین می کنند، تا جایی که می توانند در طول تمرینات خود کار می کنند، اما در بقیه زمان ها به سبک زندگی بسیار کم تحرک بازمی گردند. چرا؟ چون از تمرین خسته شده اند! پس حواستان به این مورد از دلایل نداشتن چربی سوزی باشد.

تمام فعالیت‌های کوچکی که در طول روز انجام می‌دهید، می‌تواند نقش مهمی در افزایش کل کالری روزانه شما داشته باشد. اگر خیلی خسته هستید که نمی توانید پیاده روی کنید، خانه را تمیز کنید یا با بچه ها بازی کنید. ممکن است تمرین شما به جای افزایش تعداد کالری هایی که هر روز می سوزانید، کاهش دهد.

7 مورد از دلایل عدم چربی سوزی - 6fit

7 مورد از دلایل عدم چربی سوزی – 6fit

مثلاً فرض کنید که یک تمرین سخت، اما نه طاقت‌فرسا انجام می‌دهید که 300 کالری می‌سوزاند. این باید انرژی کافی برای سوزاندن شاید 400 کالری اضافی در بقیه روز در اختیار شما بگذارد. کل کالری سوزی خالص شما برابر با 700 خواهد بود.

حالا فرض کنید یک تمرین طاقت فرسا انجام می دهید که 500 کالری می سوزاند. در واقع آنقدر خسته کننده است که بقیه روز را روی مبل می گذرانید. کالری اضافی شما را می سوزانید؟ پنجاه. بنابراین، کل روزانه شما فقط 550 کالری است.

داستان کوتاه: اگر بیش از حد سخت ورزش کنید، می توانید توانایی خود را برای کاهش وزن کاهش دهید.

دلایل نداشتن چربی سوزی موارد زیادی است که افراط در هریک عواقب خوبی ندارد مانند همین مورد.

7. آبمیوه نوشیدنی مورد علاقه شما پس از تمرین است

در نهایت، مراقب این اشتباه رایج بعد از تمرین باشید: بعد از یک تمرین بزرگ، خود را با یک میان وعده بزرگ پذیرایی کنید. چه بعد از ورزش میان وعده بخورید و چه نخورید، تمام قدرت و پیشرفت های قلبی عروقی را که در آن جلسه تمرین به دست آورده اید حفظ خواهید کرد. اما، اگر آن را با یک اسموتی بزرگ یا یک نان شیرینی با پنیر خامه ای دنبال کنید، می توانید بعد از تمام عرق و کار سخت خود کالری خنثی داشته باشید.

شما به آن کربوهیدرات ها بعد از تمرین نیاز دارید. فقط به یاد داشته باشید که این کالری ها حساب می شوند. شما کاملاً می خواهید بعد از تمرین سوخت گیری کنید، فقط 400 کالری دیگر در این روند مصرف نکنید. و در آخر، آخرین مورد از دلایل نداشتن چربی سوزی این مقاله همین مورد است.

امتیازدهی به این مطلب-1رای - 4
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها