مکمل بدنسازی, علم تغذیه

مهم ترین مکمل ها برای بدن + دلایلی که هرگز نمیدانستید

مقاله مهمترین مکمل ها برای هر بدن - 6fit

مهم ترین مکمل ها برای بدن چیست؟ اگر سلامت و تناسب اندام برای شما مهم است، یا فقط به نظر می رسید که نسبتاً سالم و تناسب اندام هستید، احتمالاً از شما پرسیده شده است که “برای [هدف مشخص] چه مکملی مصرف کنم؟”

افراد گیج بیش از حد زیادی وجود دارند که می خواهند باور کنند که پاسخ فقط یک قرص یا پودر است. و هزاران چوپان بد(دروغگو😀) وجود دارد که به این باور نادرست پر و بال می دهند. در این مقاله میخواهیم به شما مهم ترین مکمل ها برای بدن را معرفی کنیم. بیایید درستش کنیم!

به هر طریقی، من هزاران نفر را از طریق مطالبی که شما می‌خواهید بخوانید آشنا شده‌ام. این رویکرد “ساده و هوشمندانه نگه دارید” من برای مکمل موثر است. من شش مرحله را به شما می‌دهم تا به شما کمک کند از هر مکملی که انتخاب می‌کنید حداکثر بهره را ببرید، و سپس شش توصیه من برای یک مجموعه استارتر مکمل.

مکمل های پایه

مهم ترین مکمل ها برای هر بدن - 6fit

مهم ترین مکمل برای هر بدن – 6fit

مهم ترین مکمل ها برای بدن (مولتی ویتامین ها)

اول بگیم چرا: هیچ مکملی نمی تواند به طور کامل رژیم غذایی یا سبک زندگی نامناسب را جبران کند، اما این بازیگران کمکی (یا “کوفاکتورها“) می توانند به عملکرد بهینه فرآیندهای بدن شما کمک کنند. این مواد مغذی همچنین هر زمان که فرآیندهای فیزیولوژیکی بدن شما تحت فشار قرار می گیرند، افزایش می یابد، مانند پاسخ به تمرین شدید، رژیم غذایی، دوره های رشد، یا حملات سیستم ایمنی و…

پس یکی از دلایل اینکه مولتی ویتامین ها از مهم ترین مکمل ها برای بدن هستند همین موضوع است.

بریم سراغ چقدرش: یک مولتی با طراحی هوشمندانه باید مواد فعالی را ارائه دهد که نشان داده شده است به طور قابل توجهی سطوح گردشی اشکال فعال بیولوژیکی ویتامین ها و مواد معدنی زیر را افزایش می دهد:

ویتامین A
ویتامین دی
ویتامین E
ویتامین K
ویتامین سی
ویتامین های B1، B2، B3، B5، B6، B12
بیوتین
کولین
فولات
کلسیم
کلرید
کروم
فلز مس
ید
اهن
منیزیم
منگنز
مولیبدن
فسفر
پتاسیم
سلنیوم
سدیم
زینک

بعضی از این ویتامین ها را به تنهایی میتوان از مهم ترین مکمل ها برای بدن دانست.

شروع به خواندن در مورد مولتی ویتامین ها کنید، و گاهی می شنوید که نباید این یا آن ویتامین یا ماده معدنی را در ترکیب با سایرین مصرف کنید. به عنوان مثال کلسیم جذب آهن را کاهش می دهد و روی می تواند جذب کروم و منیزیم را کاهش دهد. با این حال، چنین اظهاراتی صرفاً چرخشی مبتنی بر بازاریابی است تا توجیه کند که چرا موادی که فضای زیادی را در یک کپسول یا قرص اشغال می کنند در یک مکمل خاص گنجانده نشده اند.😊

چرا؟ زیرا تقریباً هر یک از مواد مغذی می تواند جذب یک ماده مغذی را کاهش دهد و جذب چیز دیگری را افزایش دهد. برای بازگشت به مثال قبلی، کلسیم ویتامین B12 را افزایش می دهد و روی جذب سلنیوم را افزایش می دهد. همچنین، داشتن سطح پایین روی در گردش خون می تواند جذب و استفاده از ویتامین A و فولات(همون اسید فولیک) را کاهش داده و میزان ویتامین E را در بدن کاهش دهد.

نکته این است که بدن انسان نمونه های بسیار زیادی دارد که در آن رقابت برای جذب اتفاق می افتد. این بدان معنا نیست که جذب اصلاً اتفاق نمی افتد. فقط می تواند کارایی کمتری داشته باشد. بدن انسان دارای مکانیسم‌های هم افزایی پیش‌خور است که به موجب آن سطوح یک ویتامین یا ماده معدنی در گردش، بر فراهمی زیستی سایرین تأثیر می‌گذارد. بنابراین، یک مولتی برای آنچه که هست استفاده کنید: یک پشتیبان خوب برای رژیم غذایی خود. هیچ چیز بیشتر.

روش: نصف دوز را با صبحانه و نصف دوز دیگر را با یک وعده غذایی دیگر در اواخر روز مصرف کنید. حتی بهتر از آن، دوز یک روز کامل را در سه یا چهار وعده تقسیم کنید. اگر مولتی پرقدرت را با معده خالی مصرف می کنید، از قبل به شما هشدار داده شود که نه تنها جذب بسیاری از مواد مغذی کاهش می یابد، بلکه احتمال بسیار خوبی وجود دارد که در عرض 30 دقیقه پس از مصرف مکمل، حالت تهوع داشته باشید.

پس اگر به دنبال دانستن لیستی از مهم ترین مکمل ها برای بدن هستید این مکمل را در ابتدای آن بنویسید.

مهم ترین مکمل ها برای بدن - 6fit

مهم ترین مکمل ها برای بدن – 6fit

مهم ترین مکمل ها برای بدن (ویتامین D)

چرا: اکثر مولتی ها به اندازه کافی از این ماده مغذی حیاتی را در بر نمی گیرند، که امروزه معمولاً توسط متخصصان به جای ویتامین به عنوان یک هورمون استروئیدی همه کاره شناخته می شود. و میدانید، مقدار توصیه شده روزانه این ویتامین بسیار کم است – به خصوص با توجه به اینکه تخمین زده می شود که بسیاری از جمعیت ایالات متحده در این ماده مغذی کمبود دارند. نقش مهمی در سلامت و شادابی در سراسر بدن دارد.

نشان داده شده است که استفاده از بین 4000 تا حدود 8500 واحد بین‌المللی در روز تأثیر قابل توجه و سودمندی بر معیارهای عملکرد ورزشی دارد. اکثر مولتی ها حاوی 600-1000 واحد بین المللی هستند، اگر چنین باشد.

چه: کوله کلسیفرول فرم D3 این ویتامین است. ارگوکلسیفرول یا فرم D2، اگرچه بسیار ارزان‌تر است، اما به طور منظم نشان داده شده است که به طور قابل توجهی کمتر از فرم D3 در افزایش سطح گردشی فرم فعال ویتامین D (25-هیدروکسی ویتامین D) در خون موثر است.

روش: 2000 تا 4000 واحد بین المللی با صبحانه و دوباره با یک وعده غذایی دیگر بعداً در روز مصرف کنید. این یک ویتامین محلول در چربی است، بنابراین مصرف آن به خودی خود به احتمال زیاد موثر نیست. و حتی اگر مکمل ویتامین D مصرف می‌کنید، باز هم زیر نور آفتاب بیرون بروید.

پس یکی دیگر از مهم ترین مکمل ها برای بدن را با یکدیگر شناختیم.

انتخاب مهم ترین مکمل ها برای هر بدن - 6fit

انتخاب مهم ترین مکمل ها برای بدن – 6fit

مهم ترین مکمل ها برای بدن (پروتئین وی)

از مهم ترین مکمل ها برای بدن میتوان به این مکمل محبوب اشاره کرد.

چرا: پروتئین تنها ماده مغذی اصلی است که سنتز پروتئین ماهیچه‌ای را تحریک می‌کند، فرآیندی که طی آن بدن شما عضله را ترمیم و رشد می‌کند. اما همچنین حساسیت به انسولین و کنترل گلوکز خون را بهبود می بخشد، از فشار خون سالم و پاسخ التهابی حمایت می کند، از دست دادن عضلات و قدرت ناشی از افزایش سن یا عدم فعالیت را کاهش می دهد و برای یک سیستم ایمنی قوی حیاتی است. به علاوه، پروتئین باعث افزایش کالری سوزی (ترموژنز) و کاهش گرسنگی بیشتر از کربوهیدرات ها یا چربی ها می شود.

در بازار امروز گزینه‌های زیادی برای دریافت پروتئین‌ تان وجود دارد: لبنیات، تخم‌مرغ، مرغ یا سایر منابع حیوانی، سبزیجات (سویا، برنج، کدو تنبل، کنف و غیره)، ماهی، جلبک‌هایی مانند اسپیرولینا – این فهرست ادامه دارد. و در. با این حال، من معتقدم که گفتگو با وی شروع می شود.😁

چرا؟ زیرا برای بدن انسان، وی به معنای واقعی کلمه پروتئین زندگی است. وی تقریباً 92 درصد از کل پروتئین موجود در شیر مادر را در اوایل شیردهی تشکیل می دهد و هنوز هم حدود 55 تا 60 درصد از کل پروتئین موجود در شیر مادر در زمانی که کودکان برای بیش از دو سال تغذیه می شوند، می باشد.

همه پروتئین های دیگر به دلیل تنوع و منبع اسیدهای آمینه خوب هستند، اما آب پنیر به دلیل خوبی محبوب ترین است.

چه: اگر هدف شما بزرگتر و قوی تر شدن است، هر گونه کنسانتره پروتئین وی (WPC) به خوبی انجام خواهد شد. اگر از یک رژیم غذایی با کربوهیدرات یا چربی محدود پیروی می کنید، یا اگر حساسیت واقعی به لاکتوز دارید، پس از پروتئین وی ایزوله (WPI) استفاده کنید.

یک WPC یا WPI هیدرولیز شده (“پیش هضم شده”) اگرچه گران تر است، اما اگر معمولاً با مصرف پروتئین های لبنی دچار ناراحتی معده می شوید یا اگر می خواهید پاسخ انسولین بیشتری داشته باشید نیز می تواند استفاده شود.

بعلاوه، برخی شواهد نشان می دهد که اشکال هیدرولیز شده گسترده آب پنیر ممکن است باعث چربی سوزی بیشتر نسبت به سایر اشکال آب پنیر شود. اگر وی با هیدرولیز متوسط بتواند همان مزیت را داشته باشد، داده ها مبهم هستند و هیچ داده با کیفیتی از مزیت استفاده از وی با حداقل هیدرولیز شده پشتیبانی نمی کند.

روش: اکثر مطالعات از مصرف حداقل 20 گرم آب پنیر در هر وعده، حداقل یک بار، اما احتمالاً چندین بار در روز حمایت می کنند. برای کمک به کاهش اشتها و کاهش پاسخ گلوکز خون به یک وعده غذایی، حداقل 30 دقیقه قبل از خوردن غذا یک شیک آب پنیر بنوشید.

در مورد ورزش، واقعاً هیچ زمان اشتباه یا کاملاً مناسبی برای مصرف آب پنیر وجود ندارد: قبل، داخل یا بعد از تمرین. هر کدام بسته به عوامل دیگر، مزایای بالقوه خود را دارند. نکته اصلی این است که مصرف آب پنیر در طول زمان تمرین می تواند اثرات مثبت تمرین شما را تقویت کند.

پس دلایل اینکه در ابتدا گفتیم پروتئین وی از مهم ترین مکمل ها برای بدن هست را دانستیم.

امتیازدهی به این مطلب-1رای - 4
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها