علم تغذیه

5 مورد از بهترین نکات مهم برای شروع گیاهخواری

مقاله نکات مهم برای شروع گیاهخواری - 6fit

چه به دنبال حرکت به سمت یک رژیم گیاهخواری یا گیاهخواری باشید، یا فقط به دنبال افزودن غذاهای گیاهی بیشتری به رژیم غذایی خود باشید که ممکن است شامل پروتئین های حیوانی نیز باشد – همه ما می توانیم از خوردن گیاهان بیشتر بهره مند شویم.

ما ویتامین‌ها، مواد معدنی، فیبر و سایر مواد مغذی را از غذاهای گیاهی دریافت می‌کنیم و تحقیقات نشان می‌دهد رژیم‌های غذایی غنی از این غذاها سلامت قلب و عروق را بهبود می‌بخشد، از عملکرد سالم سیستم ایمنی و سلامت روده حمایت می‌کند، سطح قند خون را بهتر کنترل می‌کند و سلامت مغز را بهبود می‌بخشد!

با تمام این فواید عالی برای سلامتی، اجازه دهید از طریق چند مورد از نکات مهم برای شروع گیاهخواری برای گنجاندن بیشتر غذای گیاهی در رژیم غذایی خود صحبت کنیم:

از کوچکترینها شروع کنید

اولین مورد از نکات مهم برای شروع گیاهخواری
اگر در خوردن غذای گیاهی تازه کار هستید، احتمالاً عادت‌های جدیدی برای تسلط بر آن دارید. شما روش خرید، برنامه ریزی و آشپزی خود را اصلاح خواهید کرد و ایجاد عادات و مهارت های جدید زمان می برد. به جای اینکه یکباره رژیم غذایی خود را به طور کامل تغییر دهید، اهداف کوچکی را تعیین کنید که به شما کمک می کند تا به هدف نهایی خود برسید.

به عنوان مثال، می توانید یک دوشنبه بدون گوشت داشته باشید و برای شروع یک روز از هفته تمام غذاهای گیاهی بخورید، یا حتی فعلاً یک وعده غذایی را برای تعویض انتخاب کنید. شروع کوچک به شما این امکان را می‌دهد تا عادت‌های جدید خود را دنبال کنید و در صورت نیاز، در حین کار، آن را تنظیم کنید.

در وعده‌ای که قبلاً درست کرده‌اید، گوشت را با پروتئین گیاهی جایگزین کنید

دومین مورد از نکات مهم برای شروع گیاهخواری
به جای شروع از صفر با دستور العمل های جدید، غذاهایی را که قبلاً تسلط داشتید، به یک نسخه گیاهی بپیوندید. به عنوان مثال، به جای یک همبرگر گوشت گاو یا فلفل گوشت گاو، یک همبرگر لوبیا یا چیلی بر پایه لوبیا درست کنید. به جای تخم مرغ، مخلوط توفو درست کنید.

پروتئین های گیاهی شامل عدس، لوبیا، آجیل، دانه ها، سویا، توفو، تمپه، ادامام، کینوا، مخمر تغذیه ای و اسپیرولینا هستند. به خاطر داشته باشید که تفاوت های تغذیه ای بین منبع پروتئین حیوانی و منبع پروتئین گیاهی وجود دارد و ممکن است برای تامین نیازهای پروتئینی خود به پروتئین گیاهی بیشتری نیاز داشته باشید.

نکات مهم برای شروع گیاهخواری - 6fit

نکات مهم برای شروع گیاهخواری – 6fit

گیاهان بیشتری را به وعده های غذایی فعلی خود اضافه کنید

و اما سومین مورد از نکات مهم برای شروع گیاهخواری
در همین راستا، به جای جایگزینی منبع پروتئین، می توانید به سادگی گیاهان بیشتری را در کنار پروتئین های حیوانی به وعده های غذایی فعلی خود اضافه کنید. سبزیجات اضافی را به سس ماکارونی، به تخم مرغ های همزده، روی یک ساندویچ، اسموتی، سوپ، یا در کاسرول، روی پیتزا، سرخ کردنی یا تاکو اضافه کنید.

اسنک های گیاهی را از قبل آماده کنید

گنجاندن گیاهان بیشتر در رژیم غذایی می تواند به روش های مختلفی در طول روز انجام شود. با قطع کردن میوه‌ها و سبزیجاتی که می‌توانید به عنوان میان‌وعده مصرف کنید، خوردن گیاهی را آسان‌تر کنید. فلفل دلمه ای، خیار، انبه و آناناس را از قبل خرد کنید. برش های سبزیجات را در هوموس فرو کنید.

یک غذای گیاهی در یک رستوران سفارش دهید

و اما اخرین مورد از نکات مهم برای شروع گیاهخواری
خوردن بیشتر گیاهی همیشه به معنای آشپزی در خانه نیست. یک رستوران گیاهی یا وگان را امتحان کنید یا یک وعده غذایی گیاهی را از منو سفارش دهید. رستوران‌های قومی را بررسی کنید – بسیاری از غذاهای هندی مبتنی بر گیاه هستند. رستوران های تایلندی، اندونزیایی، چینی، ژاپنی و کره ای معمولاً غذاهای گیاهی نیز دارند.

امتیازدهی به این مطلب-1رای - 4
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها