علم تغذیه, مکمل بدنسازی

پروتئین وی ایزوله چگونه می تواند به ساخت و حفظ عضلات کمک کند!

پروتئین وی ایزوله چیست - 6fit

تفاوت بین پروتئین وی و پروتئین وی ایزوله پروتئین وی را با ما بیاموزید.

فیزیک آینده خود را که به عضله متصل است تصور کنید. لباس‌هایتان کاملاً روی تنه‌تان می‌آیند، شلوار جین‌تان دور کمرتان می‌چرخد، و تعارف‌ها به سمت شما می‌آیند. شما احساس بهتری نسبت به همیشه دارید: آرام، پرانرژی، و اعتماد به نفس بیشتری. شما می توانید با مداومت در ورزشگاه به آنجا برسید. اما آیا این کافی است یا این فقط یک پیش نیاز است؟

در حالی که ثابت شده است که ثبات در باشگاه باعث افزایش سطح فعالیت بدنی متوسط تا شدید و کمک به کاهش وزن طولانی مدت از طریق «تعادل منفی انرژی» (یعنی کمبود کالری) می شود، آیا تمرین به تنهایی برای ساخت و حفظ عضلات کافی است؟

در این میان، مجموعه ای از عوامل دیگر وجود دارد – در درجه اول لزوم یک رژیم غذایی با پروتئین کافی برای همزمانی با آن تمرین مقاومتی. یک مطالعه کنترل تصادفی در سال 2009 در اسیدهای آمینه نشان داد که «مصرف پروتئین وی نزدیک به تمرینات مقاومتی ممکن است برای هیپرتروفی عضلانی مفید باشد. یازده سال بعد، مجله پزشکی ورزشی و آمادگی جسمانی مشخص کرد، “مکمل پروتئین وی، همراه با مقاومت، می تواند توده عضلانی را افزایش دهد بدون اینکه تاثیری بر قدرت عضلانی داشته باشد.”

برای خواندن فواید پروتئین وی کلیک کنید

مکمل پروتئین وی ممکن است ترکیب بدن را به نفع توده بدون چربی اضافی بدون تغییر قابل توجهی در چربی بدن تغییر دهد. به سادگی، اهداف بدنی شما، خواه از دست دادن چربی، افزایش عضله یا هر دو باشد، اگر پروتئین با کیفیت کافی مصرف نکنید، احتمالاً محکوم به فنا هستند.

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای افزودن پروتئین اضافی به رژیم غذایی‌تان این است که یک شیک پروتئینی باکیفیت را به برنامه‌تان اضافه کنید. اما همه پروتئین های وی یکسان ایجاد نمی شوند. اگر می‌خواهید ماهیچه‌ها را پر کنید، پروتئین وی ایزوله مزایای زیادی نسبت به پروتئین وی معمولی به نام کنسانتره پروتئین وی دارد.

ایزوله به چه معناست؟

قبل از اینکه به این علم بپردازیم که چگونه و چرا ایزوله پروتئین وی می‌تواند یک مکمل مفید به روتین مکمل‌های غذایی شما باشد، اجازه دهید به سرعت واژگان را بشکنیم.

طبق زبان آکسفورد، تعریف وی «بخش آبکی شیر است که پس از تشکیل کشک باقی می‌ماند». سپس آن وی پاستوریزه شده و خشک می شود تا کنسانتره وی تشکیل شود که محتوای چربی بالاتری نسبت به پروتئین وی ایزوله دارد. پروتئین وی ایزوله کنسانتره وی است که برای حذف لاکتوز و چربی فیلتر شده است. این بدان معنی است که ایزوله پروتئین وی منبع کم پروتئین تری نسبت به همتای خود است و اغلب هضم آن آسان تر است.

پروتئین وی ایزوله - 6fit

پروتئین وی ایزوله – 6fit

ساخت و نگهداری عضله

از نظر تمرین مقاومتی برای هایپرتروفی، این به معنای انجام سه تا شش ست در هر گروه عضلانی با شدت متوسط در محدوده شش تا دوازده تکرار با فواصل استراحت تقریباً 60 ثانیه ای بین ست ها است. با افزایش قدرت، حجم تمرین نیز باید افزایش یابد – این بررسی 12-28 ست را برای هر گروه عضلانی در هفته پیشنهاد می کند.

عضله سازی روشی ساده برای گفتن سنتز پروتئین عضلانی (MPS)، سازگاری عضله با محرک است که تحمل می کند. این سازگاری، در حالت ایده آل، رشد است. برای حمایت از MPS، تغذیه کافی ضروری است تا دستاوردهای آن روی میز باقی نماند. یک بخش حیاتی از این تغذیه، دریافت پروتئین کافی روزانه است – فکر کنید 1.6 تا 2.2 گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم وزن بدن در روز است.

به عنوان مثال، یک فرد 160 پوندی باید روزانه بین 116 تا 160 گرم پروتئین مصرف کند. با فرض اینکه فرد سه وعده غذایی در روز داشته باشد، هر وعده غذایی باید شامل تقریباً 39 تا 53 گرم پروتئین باشد. این مقدار زیادی پروتئین برای روسری کردن است. یک مکمل پروتئینی به راحتی قابل هضم، یک وسیله کم کالری برای رسیدن به هدف پروتئین روزانه بدون تاثیر بر کالری های اضافی ناخواسته است.

آیا همه ایزوله های وی ایجاد شده برابر هستند؟

تقریباً هر پروتئین وی ایزوله تمیزتر از سایر پروتئین‌های وی خواهد بود، با فرض اینکه شخص ثالث آزمایش شده باشد، بنابراین می‌دانید که آنچه روی برچسب است روی بطری است. با این حال، همه پروتئین وی ایزوله ها یکسان ایجاد نمی شوند.

بسیاری از ایزوله‌های وی از فرآیندهای تصفیه تمیزتر برای خلاص شدن از شر لاکتوز، چربی و سایر مواد ناخواسته استفاده می‌کنند. این اولترافیلتراسیون رایج نیست، بنابراین هنگام انتخاب وی باید به دنبال آن باشید.

دوم، حتی پروتئین وی ایزوله ممتاز می تواند برای معده برخی افراد سخت باشد. برخی از محصولات شامل موادی مانند یک ترکیب آنزیمی ثبت شده است که به شما در هضم پروتئین کمک می کند، بنابراین می توانید بیشتر از آن برای سوخت رسانی به عضلات خود استفاده کنید.
وی خود را پیدا کنید، اهداف خود را جدا کنید

هنگامی که رژیم غذایی خود را برای حمایت از تمرینات خود برای رسیدن به اندام رویایی خود تکمیل می کنید، پروتئین وی ایزوله می تواند به شما در تامین نیاز روزانه پروتئین خود کمک کند.

اگر در باشگاه تلاش می‌کنید، آن را با محروم کردن بدنتان از پروتئینی که برای بازسازی خود برای بزرگتر و بهتر شدن نیاز دارد، هدر ندهید.

امتیازدهی به این مطلب-1رای - 4
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها