علم تغذیه

کالری: آنچه واقعاً باید در مورد کالری بدانید

مقاله کالری - 6fit

کالری روشی ناقص برای اندازه گیری تغذیه است، اما کاربردهایی در رژیم غذایی دارد. در اینجا نحوه استفاده از آن به نفع خود، به علاوه نحوه خواندن برچسب های مواد غذایی برای کمک به کاهش وزن و عضله سازی آورده شده است!

سایر ویدیوهای این مجموعه به آنچه شما نیاز دارید در مورد درشت مغذی های اصلی پروتئین، کربوهیدرات ها و چربی بدانید، می پردازد، اما از آنجایی که اصول تغذیه تناسب اندام بر اساس این ذهنیت اساسی که غذا سوخت است، عمل می کند، اجازه دهید با بحث در مورد روش اکثر ما شروع کنیم. در حال حاضر غذا را به عنوان منبع سوخت اندازه گیری کنید: کالری.

رویکرد تمرکز بر calorie در تغذیه محدودیت های زیادی دارد، اما همچنان در شرایط خاص کاربردهای مهمی دارد. بنابراین، بیایید سعی کنیم کمی شفافیت ارائه دهیم و سعی کنیم به شما کمک کنیم از اطلاعاتی که روی برچسب مواد غذایی است، بهترین استفاده را ببرید.

کالری - 6fit

کالری – 6fit

نکات مهم در مورد کالری

یک سیستم اندازه‌گیری پذیرفته‌شده جهانی نیست، اما هر نکته‌ای که در اینجا درباره آن ذکر شده است را می‌توان برای اندازه‌گیری‌های دیگر مانند ژول، کیلوژول یا کیلو کالری نیز اعمال کرد.

بزرگترین مزیتش این است که روشی عینی برای اندازه گیری وعده های غذایی بسیار متفاوت و تصمیم گیری آگاهانه تر در مورد اندازه وعده ها در اختیار شما قرار می دهد. این می تواند مفید باشد زیرا در دهه های اخیر حجم غذا در رستوران ها و خانه ها به شدت افزایش یافته است.

همچنین می توانند به شما کمک کنند تا ببینید چقدر زیاده خواهی های کوچک، مانند نوشابه روزانه، در طول زمان می تواند اضافه شود. یک نوشابه در روز کالری اضافی برای اضافه کردن 15 پوند وزن در یک سال کافی است!

آبجو، شراب، کوکتل و نوشیدنی‌های قهوه ممکن است برچسب غذایی نداشته باشند، اما قطعاً از این نظر «رایگان» نیستند.

یک نقطه ضعف مهم برای شمارش کالری این است که هرگز کاملاً دقیق نیست.

در تحقیقات نشان داده شده است که غذاهای بسته بندی شده دارای تنوع زیادی در دقت این مبحث هستند. برای آنها طبیعی است که هم کربوهیدرات و هم کالری کل را 25 یا حتی تا 95 درصد کمتر گزارش کنند.

یکی دیگر از نقص هایش: هضم غذا بسیار پیچیده و شخصی است و عددی که می خورید هرگز دقیقاً همان عددی نیست که بدن شما جذب می کند. غذاهای سخت هضم مانند گوشت و مغزها می توانند عدم دقت را تا 25 درصد یا بیشتر افزایش دهند.

آخرین عیب: به محض اینکه افراد شروع به شمارش آن می کنند، اغلب شروع به کاهش آن می کنند – اغلب خیلی کم، و بدون توجه کافی که از کجا کم می کنند. دریافت مقدار بسیار کم آن، برای مدت طولانی، مشکل بزرگی است که می تواند حفظ ترکیب بدنی سالم را دشوارتر کند، احساس بدی در شما ایجاد کند و شما را به اهدافتان نزدیک نکند.

بنابراین، چه راه بهتری برای به دست آوردن مزایای شمارش آن وجود دارد؟ اول، با چسبیدن به غذاهای کامل، از بی دقتی در محاسبه که در غذاهای فرآوری شده رایج است جلوگیری می کنید. دوم: فقط برای سوزاندن کالری ورزش نکنید. چرا؟ شما بسیار کمتر از آنچه فکر می کنید می سوزانید، حتی در تمرینات شدید، و قضاوت در مورد تمرینات خود بر اساس مقدار هایی که سوزانده اید، تنها راه خوبی برای پایان دادن به تنفر از ورزش است.

به بخش ها فکر کنید، نه فقط به اعداد.در مقالات بعدی چند روش عملی برای اندازه‌گیری بخش‌ها نشان خواهیم داد. شما همچنین می توانید بخش هایی را با نحوه غذا خوردن خود کنترل کنید. تحقیقات می گوید که به آرامی غذا بخورید، هر زمان که ممکن است از بشقاب غذا بخورید و برنامه داشته باشید.

اگر برای همیشه کالری شماری کرده اید، نیازی به توقف ندارید. فقط آن را یکی از اندازه گیری ها در نظر بگیرید. کیفیت غذا به همان اندازه مهم است، و در واقع از نظر اینکه چگونه یک غذا بر سطح قند خون و میزان گرسنگی شما تأثیر می گذارد، یا اینکه چگونه به شما کمک می کند (یا کمک نمی کند) از طریق تمرینات سخت و ریکاوری، اهمیت بیشتری دارد.

بخشی از کنترل کالری مصرف میان وعده بهتر است! پروتئین بار ها و پروتئین آماده نوشیدنی می‌توانند نجات‌دهنده زندگی باشند.

امتیازدهی به این مطلب-1رای - 4
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها