بزرگان بدنسازی

کریس بامستد:بیوگرافی کامل+برنامه تمرینی+تغذیه و…

بیوگرافی کریس بامستد - 6fit

زندگی و دستاوردهای کریس بامستد

کریس بامستد با نام مستعار CBUM یک بدنساز حرفه ای فیزیک کلاسیک IFBB از کانادا است. او قهرمان فعلی کلاسیک فیزیک المپیا (2019، 2020، 2021 و 2022) است. این مشخصات کامل، بیوگرافی، و موارد دیگر او است.

کریس بامستد

(بدنساز حرفه ای IFBB Classic Physique، صاحب کسب و کار)

نام کامل: کریس بامستد (بدنساز کلاسیک فیزیک)

وزن: 215 – 225 پوند (93.0 – 102.1 کیلوگرم)

قد: 6’1 اینچ (185.5 سانتی متر)

سن: 27 سال

تاریخ تولد: 2 فوریه 1995

عصر درخشش از: 2015

ملیت: کانادا

کریس بامستد - 6fit

کریس بامستد – 6fit

اوایل زندگی کریس بامستد

کریس بامستد اهل اتاوا، کانادا است.

او در کودکی به خاطر رشد پاهای نمادین خود به تام پلاتز افسانه ای نگاه می کرد. او همچنین از بری دیمی (بدنساز دهه 80) به عنوان یکی از الهامات خود و البته آرنولد شوارتزنگر بزرگ یاد کرد.

بامستد پایه تمرینات بدنی خود را برای ورزش هایی که در دبیرستان با آن درگیر بود، مانند فوتبال، بسکتبال و دویدن دو و میدانی ساخت.

او از طریق دوست پسر خواهرش (همسر کنونی) Iain Valliere که او نیز بدنساز حرفه ای IFBB است، با بدنسازی آشنا شد. والیر پتانسیل بامستد را دید و به او کمک کرد تا در سال 2014، زمانی که تنها 19 سال داشت، برای مسابقات خود آماده شود. او تصدیق کرده است که والییر کسی است که از او الهام گرفته است و هنوز هم به او نگاه می کند.

Bumstead واقعاً خانه خود را در بخش Classic Physique پیدا کرد و به نظر می رسد که او نمی خواهد در جای دیگری باشد.

تغییر عاقلانه فیزیک بدن به بخش کلاسیک، اشتیاق من را به پشت بام سوق داد، فکر کردن به زیبایی شناسی تقارن و به تصویر کشیدن همه آن به عنوان شکلی از هنر از طریق ژست گرفتن، پویایی متفاوتی نسبت به تلاش برای بزرگ بودن دارد.

رقابت و شغل کریس بامستد

بامستد ابتدا در سال 2014 در سن 19 سالگی به رقابت پرداخت و سپس در 21 سالگی، پس از برنده شدن در مسابقات قهرمانی بدنسازی آمریکای شمالی IFBB در سال 2016، کارت حرفه ای خود را به دست آورد.

بامستد قهرمان فعلی کلاسیک فیزیک المپیا است، عنوانی که در سال‌های 2019، 2020 و 2021 به دست آورد. او در همان رقابت‌ها در سال‌های 2017 و 2018 به مقام نایب قهرمانی بریون آنسلی رسید که قطعاً برای او ناامیدکننده بود. با این حال، او یک بسته شگفت‌انگیز در سال 2019 به ارمغان آورد که جایزه مقام اول را در بزرگترین رقابت جهان به ارمغان آورد. برد او در المپیا در سال 2019 با توجه به اینکه او چند ماه بعد از نمایش تحت عمل جراحی فتق قرار گرفت، چشمگیر بود.

پیروزی او همچنین منجر به درام شد زیرا مربی آنسلی، کریس کورمیر (حرفه ای پیشین IFBB) از نتیجه نمایش راضی نبود. اما او و آنسلی نیز سهم خود را داشتند و تا کنفرانس مطبوعاتی المپیا 2020 ادامه یافت، جایی که آنها به شلیک گلوله به یکدیگر ادامه دادند.

اما بامستد در سال 2021 یک بار دیگر پیروز شد و عنوان المپیا را به دست آورد و او و انسلی را با دو تیم مساوی کرد و این بار این کار را متقاعد کننده تر انجام داد. در همین حال، آنسلی در جایگاه سوم قرار گرفت و ممکن است این پایان یک رقابت فعال باشد، اما باید منتظر ماند و دید.

در حال حاضر، هیچ صحبتی در مورد آینده بخش Classic Physique وجود ندارد، اما Bumstead به احتمال زیاد به این زودی ها به دنبال کناره گیری از تاج خود نیست.

کریس بامستد بدنساز - 6fit

کریس بامستد بدنساز – 6fit

تاریخچه مسابقات کریس بامستد

  • فیزیک کلاسیک المپیا 2022، اول
  • فیزیک کلاسیک المپیا 2021، اول
  • فیزیک کلاسیک المپیا 2020، اول
  • فیزیک کلاسیک المپیا 2019، اول
  • فیزیک کلاسیک المپیا 2018، دوم
  • فیزیک کلاسیک المپیا 2017، دوم
  • مسابقات قهرمانی بدنسازی آمریکای شمالی IFBB 2016، اولین (کارت حرفه ای)
  • مسابقات قهرمانی بدنسازی CBBF 2016 دسته سنگین وزن آزاد، دوم
  • 2015 CBBF مسابقات قهرمانی ملی بدنسازی کانادا، دسته نوجوانان، اول

طرز تمرین کردن کریس بامستد

به دلیل وضعیت بحران سلامت در سال 2020، بامستد مانند بسیاری از رقبا چندین ماه در خانه خود تمرین کرد، اگرچه در نهایت توانست به باشگاه بازگردد.

تمرینات بامستید متفاوت است و این به این دلیل است که بدنسازان معمولاً روال تمرینی خود را به دلایل زیادی تغییر می دهند. آنها یک آمادگی خارج از فصل دارند، و ناگفته نماند، تغییر دادن چیزها از کسالت جلوگیری می کند و می تواند یک محرک جدید ایجاد کند.

بامستد هر از چند گاهی شکاف‌هایش را تغییر می‌دهد و نمونه‌ای از شکاف‌هایش چیزی شبیه چهار پا، بازوها، شانه‌ها، همسترینگ، پشت و سینه در روزهای خاص به نظر می‌رسد.

او همچنین در تمرینات خود از ست های دراپ و سوپر ست استفاده می کند که روش های عضله سازی بسیار موثری هستند.

برخی از حرکات محبوب کریس بامستد در برنامه تمرینی خود:

تمرین پا

اسکات هالتر – 415 پوند
لانژهای پیاده روی هالتر – سوپر ست 135 پوندی با وزنه بدن
ساق پا دانکی
پشت پا ماشین

تمرین بازو و سرشانه

طناب پشت بازو
پرس سرشانه دمبل نشسته – دراپ ست
لاری ماشین
نشر جانبی دمبل
پرس سرشانه دستگاه نشسته
دمبل جلوبازو تناوبی
طناب پشت بازو از پشت سر سوپر ست با جلوبازو طناب سیمکش

تمرین پشت

زیر بغل سیمکش طناب از بالا- 4 مجموعه x 6، 6، 6، 6، مکث در بین
لت سوپر ست قایقی
زیر بغل سیمکش معکوس روی نیمکت شیبدار – 2×12 تکرار مکث 45 ثانیه و سپس شکست، مکث 30 ثانیه و سپس شکست، مکث 15 ثانیه و سپس شکست و مکث 5 ثانیه پس از شکست. سپس این کار برعکس انجام می شود مثلاً با 5 ثانیه شروع کنید و تا 45 ثانیه ادامه دهید.

تمرین قفسه سینه

قسمت مورد علاقه بامستد برای تمرین، قفسه سینه است، زیرا او دوست دارد پرس های سنگین انجام دهد و یک پمپ پک بزرگ داشته باشد. این روال فعلی سینه خارج از فصل اوست.

گرم کردن: 1-2 ست سبک وزن با 12-15 تکرار

فلای دستگاه
کشش لت
چرخش شانه دمبل خارجی

حرکات ترکیبی:

پرس هالتر بالاسینه: 4 ست کاری 4-6 تکراری
بالاسینه دمبل خط: 4 ست کاری 6-8 تکراری + 5 تکرار منفی با پرس
دستگاه پرس شیب دار: 1 ست سنگین از 4-6 تکرار، مکث استراحت (15 ثانیه) تا شکست، ست سقوط فوری، مکث استراحت (15 ثانیه) تا شکست

بالا سینه هالتر: 2-3 ست 12-15 تکرار

cbum - 6fit

cbum – 6fit

رژیم غذایی و تغذیه

بامستد در اوایل سال جاری یک غذای انبوه تمیز انجام داد و یک روز کامل غذا خوردن خود را در کانال یوتیوب خود به اشتراک گذاشت. بامستد پس از تشخیص بیماری خودایمنی، نفروپاتی IGA، سلامت و تغذیه خود را جدی می گیرد.

رژیم غذایی او در حال حاضر چگونه است.
وعده غذایی 1

4 تخم مرغ کامل + 2 عدد نان شیرینی / کره بادام + لیوان آب پرتقال
وعده غذایی 2

180 گرم مرغ + 280 گرم برنج + 15 گرم روغن ماکادامیا + 2 وافل
وعده غذایی 3

226 گرم برنج قهوه ای + 180 گرم بوقلمون + سس مارینارا
وعده غذایی 4

مرغ 180 گرم + برنج 300 گرم + اسفناج
وعده غذایی 5

600 گرم سیب زمینی سفید خام + 180 گرم بوقلمون
لرزش شبانه

1.5 پیمانه پروتئین وی+ 1 پیمانه collagen

بامستد گفته است که غذای مورد علاقه او هر ساندویچ واقعاً خوبی است. بنابراین، اگر جایی برای غذا خوردن وجود دارد که با ساندویچ‌هایش شناخته می‌شود، شرط می‌بندید که او خودش می‌خواهد ببیند.

تلاش های تجاری و زندگی شخصی کریس بامستد

بامستد 1.2 میلیون دنبال کننده در اینستاگرام و یک کانال YouTube با بیش از 340 هزار مشترک دارد. او در پلتفرم های رسانه های اجتماعی خود بسیار فعال است و طیف گسترده ای از محتوا را در کانال خود ارائه می دهد، از جمله محتوای روزانه، آموزش، تغذیه و غیره.

او یک ورزشکار حمایت شده برای Gymshark و Revive MD است و پادکست جدیدی به نام Paradise On Fire با خواهرش ملیسا و متی میلک شیک (مت تامپسون) دارد. آنها در مورد زندگی صحبت می کنند، نصیحت می کنند و در پادکست مهمان دارند. او همچنین مربیگری آنلاین انجام می دهد.

بامستد دانش خود را در مورد اهمیت تغذیه خوب از زمان تشخیص بیماری خود ایمنی، نفروپاتی IGA، افزایش داده است. او اذعان کرده است که این امکان وجود دارد که شغلش به دلیل آن کوتاه شود. با این حال، این در اشتیاق او به ورزش بدنسازی تداخلی ایجاد نکرده است.

او رابطه بسیار خوبی با والدینش دارد، به خصوص پدرش که به گفته او قهرمان اوست.

اطلاعات تکمیلی

با تلاش و فداکاری کافی، کریس بامستد توانست پیروز شود و اولین عنوان Classic Physique Olympia خود را پس از قرار گرفتن در جایگاه دوم دو سال قبل به دست آورد. سپس توانست حتی بهتر وارد شود و سال بعد دوباره این کار را انجام دهد.

 

امتیازدهی به این مطلب-1رای - 4
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها