علم تمرین

گرم کردن قبل از تمرین ورزشی و دلایل بینظیر آن

گرم کردن قبل از تمرین ورزشی مقاله - 6fit

اهمیت تمرینات گرم کردن باید توسط هر کسی که ورزش می کند مورد توجه قرار گیرد. اگرچه گرم کردن قبل تمرین احتمالا کمک زیادی به کالری سوزی یا عضله سازی نمی کند، اما برای موفقیت یک تمرین بسیار مهم است! قبل از اینکه حتی به دویدن یا استفاده از دستگاه‌ها در باشگاه فکر کنید، باید مطمئن شوید که گرم کردن قبل از تمرین ورزشی را کامل کرده‌اید و چند حرکات کششی انجام می‌دهید – اما چه چیزی آنها را تا این حد مهم می‌کند؟

هدف از گرم کردن قبل از فعالیت بدنی، آمادگی ذهنی و بدنی برای فعالیت انتخابی شماست. این موارد را حتما در برنامه تمرینی خود بگنجانید

گرم کردن باعث افزایش ضربان قلب و در نتیجه جریان خون شما می شود. این باعث می شود اکسیژن بیشتری به عضلات شما برسد.

گرم کردن همچنین اتصالات بین عصب و ماهیچه‌ها را فعال و تقویت می‌کند که کارایی حرکت را بهبود می‌بخشد. علاوه بر این، دامنه حرکتی (انعطاف پذیری) شما باید با کشش پویا افزایش یابد.

1 . گرم کردن قبل از تمرین ورزشی و افزایش دمای بدن و عضلات

گرم کردن قبل از تمرین ورزشی خوب دمای بدن شما را بالا می برد که به ویژه برای عضلات شما مفید است. با افزایش دمای ماهیچه‌ها، اکسیژن بیشتر در دسترس عضلات شما قرار می‌گیرد و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا راحت‌تر منقبض و آرام شوند – بنابراین می‌توانید کارهای سخت‌تر را به راحتی انجام دهید. همچنین به قلب شما فرصتی داده می شود که آماده شود، به این معنی که در طول تمرین شما فشار زیادی نخواهد داشت.

2 . خطر آسیب دیدگی را به حداقل برسانید

اولین چیزی که در زمان حضور در ورزشگاه و رسیدن به اهداف خود به آن نیاز دارید این است که مصدوم نشوید. گرم کردن قبل از تمرین ورزشی حالت ارتجاعی عضلانی را بهبود می بخشد و امکان خنک سازی کارآمد را فراهم می کند، به این معنی که احتمال آسیب رساندن تصادفی به خود یا گرم شدن بیش از حد در طول تمرین و خراب کردن روز شما کاهش می یابد!

3. آنها می توانند به شما در آمادگی ذهنی کمک کنند

پریدن مستقیم به داخل یک تمرین بدون آمادگی کافی می تواند شما را کاملاً از کار بیاندازد، به خصوص اگر آمادگی ذهنی باشد تا فیزیکی. وقتی ورزش کردن سخت می شود، تسلیم شدن آسان است، اما اگر به خودتان زمان بدهید تا به خاطر بیاورید که چرا ورزش می کنید، کمتر احتمال دارد این کار را انجام دهید. از زمان گرم کردن قبل از تمرین ورزشی خود برای فکر کردن به کارهایی که می خواهید انجام دهید استفاده کنید، و تضمین می کند که بدن و ذهن شما برای موفقیت آماده هستند.

گرم کردن قبل از تمرین ورزشی - 6fit

گرم کردن قبل از تمرین ورزشی – 6fit

4. انعطاف‌پذیری خود را افزایش می‌دهید که به سایر ورزش‌ها کمک می‌کند

حرکات کششی اغلب به عنوان چیزی در نظر گرفته می شود که باید علاوه بر گرم کردن قبل از تمرین ورزشی منظم انجام شود. حرکات کششی جریان خون را در عضلات شما افزایش می دهد و به بدن شما اجازه می دهد تا انعطاف پذیری خود را در کوتاه مدت و بلند مدت افزایش دهد – همیشه وقتی نوبت به انجام صحیح یک تمرین می رسد، یک مزیت است. بعد از اینکه از قبل گرم کردن خود را کامل کردید، حرکات کششی را انجام دهید، زیرا کشش زمانی که عضلات شما به خوبی گرم نیستند می تواند منجر به آسیب شود.

5. برای مقابله با حرکات سنگین در باشگاه آماده خواهید بود

استفاده از ماشین‌ها برای کمک به عضله‌سازی یک راه عالی برای گذراندن وقت خود در باشگاه است، اما قبل از اینکه فرصتی برای شل کردن مفاصل خود داشته باشید، نباید از آنها استفاده کنید! گرم کردن بدن شما را تضمین می کند که هم بدن و هم ذهن شما در وضعیت مناسبی برای استفاده از تجهیزات باشگاه هستند و دوباره خطر آسیب را کاهش می دهد.

قبل از ورزش بدن خودمان را چطور گرم کنیم؟

گرم کردن برای فعالیت بدنی سبک حدود 10 دقیقه طول می کشد. این شامل فعالیت هوازی سبک و برخی حرکات کششی پویا مناسب برای فعالیتی است که می خواهید انجام دهید.مانند:

  • راه رفتن سریع
  • بالا و پایین رفتن از پله ها
  • دوچرخه ثابت
  • دویدن در محل
  • چرخش های زانو
  • چرخش های مچ
  • لانگز بی وزنه

شواهد کمی وجود دارد مبنی بر اینکه کشش ایستا خطر آسیب در حین فعالیت بدنی یا ورزش یا حتی درد روز بعد را کاهش می دهد. با این حال، کشش پویا، که در گرم کردن هوازی گنجانده شده است، همچنان بسیار محبوب است.

علاوه بر یک گرم کردن خوب، آمادگی برای تمرین نیز باید شامل اطمینان از داشتن تجهیزات مناسب برای تمریناتی باشد که انجام می دهید. برای مثال، کراس فیت را می توان با استفاده از لوازم جانبی افزایش داد. به ویژه برای تمرینات روز آن، نوارهای مقاومتی و محافظ کف دست مفید هستند.

تمرینات گرم کردن قبل از تمرین ورزشی محبوبی که ممکن است بخواهید امتحان کنید شامل دویدن در محل برای چند دقیقه، دوچرخه سواری، یا حتی انجام تمرینات ورزشی با سرعت بسیار کمتر برای آماده سازی بدن است. برای کشش های خود، کشش ایستا را امتحان کنید، که شامل کشش آهسته عضله و نگه داشتن آن در جای خود تا سی ثانیه است.

فواید گرم کردن مشهود است و گرم کردن بدن به شما کمک می کند تا به اهداف خود در باشگاه برسید. بنابراین واضح است که ورزش‌های گرم کردنی نباید توسط ورزشکاران در هیچ سطحی نادیده گرفته شود. هنگامی که بدن و ذهن خود را آماده کردید و مقداری حرکات کششی انجام دادید، آماده خواهید بود که از تمرین خود نهایت استفاده را ببرید!

امتیازدهی به این مطلب-1رای - 4
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها